-
Ułatwienia dostępu
Ułatwienia dostępu Strona BIP
Ikona BIP-
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Menu
Menu
Kontakt
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ W NADARZYNIE
ul. Mszczonowska 24
05-830 Nadarzyn
tel. +48 22 739 97 07
fax +48 22 739 73 20
e-mail: gops@nadarzyn.pl
ePUAP: /gops_nadarzyn/skrytka
Aktualności - rok 2025
Początek roku 2025 w Sekcji Wsparcia Rodziny GOPS w Nadarzynie
28 stycznia 2025 r. seniorzy z Klubu Seniora ,,Oficyna” GOPS w Nadarzynie zostali zaproszeni do Publicznego Przedszkola w Młochowie na montaż słowno- muzyczny pt. Kochana Babciu, Kochany Dziadku. Czterolatki z grupy „Biedronki” z ogromnym zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i grały na instrumentach. Ten wyjątkowy występ najmłodszych wzbudził radość i wzruszenie w sercach dorosłych. Pokazał też, jak ważne są międzypokoleniowe spotkania.
Serdeczne podziękowania należą się przedszkolakom i wychowawcom oraz innym pracownikom przedszkola zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia.
Zachęcamy do obejrzenia fotoreportażu z wydarzenia na stronie: https://ppmlochow.nadarzyn.pl
W dniach od 3 lutego do 7 lutego br. w placówce wsparcia dziennego ,, Ognisko Tęcza” GOPS w Nadarzynie odbyły się dla warsztaty zimowe. Każdy dzień przynosił niespodzianki i wiele atrakcji.
Tydzień rozpoczął się od akcji ,, Bezpieczne ferie ‘’, w ramach której przedstawiciele Straży Gminnej (st. strażnik Marcin Marczak) i Policji (podkom. Monika Wiśniewska- komendant Komisariatu Policji w Nadarzynie, asp. Rafał Bogdanowicz) przypomnieli zasady bezpiecznego wypoczynku oraz poruszania się po drogach.
W dalszej części dnia strażacy z OSP w Nadarzynie (p. Michał Masłowski, p. Maciej Wójtowicz) po raz kolejny pokazywali, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy z wychowanków w formie praktycznych ćwiczeń mógł nauczyć się tej ważnej i koniecznej umiejętności.
Z kolei zajęcia profilaktyczne poświęcone fonoholizmowi i siecioholizmowi uświadomiły dzieciom, jak podstępne i niebezpieczne są to uzależnienia. Trudno dzisiaj całkowicie unikać dostępu do sieci, ponieważ jest to bardzo pożyteczne narzędzie, które okazuje się coraz częściej niezbędne do nauki i pracy, ale ważny jest umiar. Podczas warsztatów uczestnicy wspólnie wypracowali zasady dotyczące korzystania z telefonu, Internetu i podali szereg propozycji dbania o inne formy spędzania czasu. Wyjazd na film „Zmiennokształtni” to kolejny udany dzień. Filmowa opowieść o magicznej szkole, wyraźnie nawiązująca do serii o „Harrym Potterze” oferowała widzom ciekawą problematykę:
- samoakceptacji i szukania swojego miejsca w grupie,
- piękna różnic w przyjaźni,
- wpływu człowieka na środowisko z perspektywy zwierząt.
Niezapomniane atrakcje dla dzieci czekały na wystawie budowli z klocków LEGO, która pozwoliła zanurzyć się w świecie kreatywności i innowacji, odkrywając jednocześnie tajemnice klocków. Wystawa zrobiła wrażenie. Rekordowej wielkości budowle zostały sprowadzone z całego świata. Na niektórych eksponatach były czerwone przyciski, które po uruchomieniu wprawiały w ruch różne elementy. Na terenie wystawy był duży plac dla dzieci, przeznaczony do zabawy. Tam wychowankowie mogli budować najróżniejsze przedmioty z małych i ogromnych klocków, wykorzystując swoją kreatywność. Tegoroczna rekordowa edycja została zaprezentowana na zupełnie nowej, jedynej tak wielkiej, zarówno pod względem wielkości, jak i wysokości, powierzchni dostępnej na PGE Narodowym. Ekspozycja jest w 100% premierowa, żadna z ponad 120 makiet nie była dotychczas prezentowana w Warszawie.
Spektakl ,,Szkoła marzeń czyli Akademia Pana Kleksa Uwaga! Uwaga!” w teatrze Baj potwierdził, że choć pisana podczas wojny „Akademia pana Kleksa” wychowała pokolenia dzieci, wciąż kryje wiele tajemnic. Odczytana na nowo klasyczna opowieść o panu Kleksie, poezja Brzechwy, wreszcie piosenki – wszystko to złożyło się w niecodzienną podróż do miejsca, gdzie duży i mały człowiek doświadczają wspólnie radości. Nieoczekiwana niespodzianka na koniec spektaklu wywołała uśmiech na twarzach dzieci, bo zabawa z ogromnymi piłkami była niezwykłą frajdą dla wszystkich.
Należy wspomnieć też o zajęciach muzycznych- karaoke, które wyzwoliły drzemiące predyspozycje muzyczne wśród dzieci i…wychowawców. Wspólne prezentacje muzyczne nie miały końca, a rodzice, którzy przyszli po dzieci, musieli cierpliwie czekać na koniec występów.
Wiele radości przyniosły również zajęcia na świeżym powietrzu- gry w piłkę, tropienie śladów i inne.
Czas spędzony w ,,Ognisku Tęcza” w czasie ferii zimowych był bezpieczny, edukacyjny, kulturalny i radosny, ale ,,wszystko co dobre szybko się kończy” tak też było z zajęciami w PWD „Ognisko Tęcza”.
Sekcja Wsparcia Rodziny
GOPS w Nadarzynie