Menu

Kontakt

GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ W NADARZYNIE

ul. Mszczonowska 24
05-830 Nadarzyn

tel. +48 22 729 81 73
tel. +48 22 739 97 07
fax +48 22 739 73 20

e-mail: gops@nadarzyn.pl
ePUAP: /gops_nadarzyn/skrytka

Rok 2021

 • SOS dla Seniora

Stowarzyszenie Seniorów Gminy Nadarzyn serdecznie zaprasza Seniorów z Gminy Nadarzyn na warsztaty szkoleniowe pt. „SOS dla Seniora”.

Pierwsze warsztaty z pokazem ratownictwa przedmedycznego odbędą się już 24 lipca godz. 10.00 w siedzibie Straży Pożarnej w Nadarzynie przy ul. Warszawskiej 15. Cztery kolejne warsztaty odbędą się na Pastewniku o godzinie 11:00 w dniach: 31 lipca, 11 sierpnia, 14 sierpnia oraz 21 sierpnia.

Na warsztatach otrzymacie Państwo wiedzę z zakresu:
- diagnozowania stanu zdrowia w określonych sytuacjach chorobowych, w tym rozpoznawania pierwszych objawów Covid-19;
- obsługi i odczytywania wyników badania pulsoksymetrem;
- wpływu chorób współistniejących na przebieg choroby.

Jednocześnie zapoznacie się Państwo ze szczegółowymi informacjami na temat form pomocy dla Seniorów oferowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nadarzynie. Ponadto eksperci z Nadarzyńskiej Policji, Straży Pożarnej i Straży Gminnej pomogą Państwu poszerzyć swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa osobistego w środowisku lokalnym.

Uroczyste zakończenie projektu planowane jest z udziałem Orkiestry OSP w Nadarzynie na 28 sierpnia. O dokładnym terminie i miejscu wydarzenia Stowarzyszenie jeszcze Państwa poinformuje.

Serdecznie zapraszamy.

 • Debata o bezpieczeństwie

Komendant KPP Nadarzyn nadkom. Dariusz Jeż oraz Wójt Gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński zapraszają 22 lipca o godz. 17.00 (sala konferencyjna UG Nadarzyn, ul. Mszczonowska 24) na debatę: "Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa".

Główne tematy debaty:
- zjawisko przestępczości kryminalnej w odniesieniu do kradzieży, kradzieży z włamaniem, niszczenia mienia,
- wykroczenia w ruchu drogowym jako problem ukierunkowany do przestrzegania przepisów dotyczących głównie właściwego parkowania pojazdów, nie przekraczania dozwolonej prędkości,
- współpraca z dzielnicowymi.

 • Aktualne problemy gerontologii wyzwaniem dla zdrowia...

Zachęcamy do lektury

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nadarzynie oraz Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Gminy Nadarzyn zachęca do lektury następujących pozycji:

Z zakresu profilaktyki narkotykowej:

 • „Rozpoznawanie zachowań narkotykowch i NSP” Mariusz Z. Jędrzejko, Agnieszka Saracen;
 • „Narkotyki i dopalacze. Co powinni wiedzieć rodzice i nauczyciele?” Mariusz Jędrzejko, Zbigniew Staśczak;
 • „Narkotyki. Dopalacze. Nowe środki psychoaktywne” Mariusz Z. Jędrzejko, Tomasz Białas, Zbigniew Staśczak.

Z zakresu zagrożeń i niebezpieczeństw dzieci:

 • „Cyberzaburzenia, Cyberuzależnienia” Mariusz Z. Jędrzejko, Agnieszka Taper, Tomasz Kozłowski;
 • „Pedagogika i profilaktyka społeczna” Mariusz Z. Jędrzejko, Adam Szwedzik.

Z zakresu pandemii wirusa SARS-CoV-2:

 • „Człowiek w obliczu nieznanego. Psychiatrzy i pacjenci w dobie pandemii COVID-19” Sławomir Murawiec i Tomasz M. Gondek.

Z zakresu problematyki seniorów:

 • „Aktualne problemy gerontologii wyzwaniem dla zdrowia publicznego” Urszula Michalik-Marcinkowska, Paweł Lejman, Halina Kulik;
 • „Seniorze, trzymaj formę!” Maciej Zdziarski.

Wszystkie książki dostępne do wypożyczenia w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nadarzynie. Zapraszamy.

(-) mgr Magdalena Kwiatkowska
Przewodnicząca ZI

 • Rozpoznawanie zachowań narkotykowch i NSP
 • Narkotyki i dopalacze. Co powinni wiedzieć rodzice i...
 • Narkotyki. Dopalacze. Nowe środki psychoaktywne
 • Cyberzaburzenia, Cyberuzależnienia
 • Pedagogika i profilaktyka społeczna
 • Człowiek w obliczu nieznanego. Psychiatrzy i pacjenci w...
 • Aktualne problemy gerontologii wyzwaniem dla zdrowia...
 • Seniorze, trzymaj formę!
 • Plenerowo - Piknikowo.

Zapraszamy małych i dużych Mieszkańców gminy Nadarzyn na wspólne spotkanie Plenerowo - Piknikowo (w ramach XII Pikniku Rodzinnego) 27 czerwca (niedziela) w godz. 13.00 - 16.00.

Wyjątkowo! Impreza odbędzie się w różnych miejscach Nadarzyna.

Ponadto dla pierwszych 50 rodzin, które przejdą plenerowo-piknikowy maraton (czyli odwiedzą wszystkie stoiska) NIESPODZIANKA.

Szczegóły na plakacie.

 • Postaw na rodzinę!

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nadarzynie, przygotował pakiety ulotek wraz z egzemplarzem przykładowych zabaw z dziećmi, jak miło spędzić razem czas w związku z obchodzonym 15 maja Międzynarodowym Dniem Rodziny, ustanowionym przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1993 r., którego celem jest zwiększenie świadomości na temat potencjału i wyzwań związanych z życiem rodzinnym.

Ulotki, zostały przekazane min: Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zespołowi Interdyscyplinarnemu, Grupie AA „Klemens”.

Po ulotki zapraszamy do Urzędu Gminy.

Obchody Międzynarodowego Dnia Rodziny to okazja do przypomnienia, jak istotna jest równowaga między życiem zawodowym i rodzinnym, co oznacza partnerstwo w wychowaniu dzieci oraz jak ważne są dobre relacje między pokoleniami. Mamy nadzieję, że wydarzenia i inicjatywy, które towarzyszą obchodom, są czasem wspólnej radości rodzin i wspólnego budowania dobrego klimatu dla rodzin. W rodzinie tkwi prawdziwa siła każdego człowieka. Bliskie, serdeczne relacje z rodziną i krewnymi to podstawa szczęśliwego funkcjonowania każdego z nas.

Dbaj o mocne strony
Każdy człowiek ma swoje mocne strony. Są nimi - doceniane przez innych ludzi - cechy charakteru rzeczy, które robimy dobrze. Dzięki pozytywnym cechom i umiejętnościom łatwiej budować relacje ze znajomymi, przyjaciółmi i rodziną. Każdy z nas może coś zaoferować drugiemu.
Możesz zrobić kilka rzeczy, aby rozwinąć bardziej pozytywny obraz siebie i poczucia własnej wartości. Możesz decydować, co chciałbyś w sobie zmienić, co poprawić i co zamierzasz osiągnąć.

Wytyczaj cele i realizuj je każdego dnia!
Chcę być słowny: dotrzymuję złożonych obietnic i ustalonych zasad, wracam od domu o właściwej porze, korzystam z komputera w wyznaczonym limicie czasu, chodzę spać o rozsądnej godzinie. Wiem,, że przestrzeganie reguł ma sens.
Chcę być rzetelny: odrabiam lekcje i uczę się. Zlecone mi prace domowe wykonuję najlepiej, jak umiem.
Chcę być pracowity: dbam o porządek w swoim pokoju, odkładam na miejsce ubrania, książki, zabawki. Ścielę łózko, wynoszę śmieci, wypełniam domowe obowiązki.
Chcę być troskliwy i uczuciowy: czasami robię moim bliskim miłe niespodzianki, przygotowuję herbatę lub śniadanie. Pamiętam o imieninach i urodzinach. To przejaw szacunku dla innych. Chcę być odpowiedzialny, by rodzice wiedzieli, że mogą na mnie liczyć.

www.postawnarodzine.pl

Marlena Legięcka
Starszy specjalista pracy socjalnej
GOPS Nadarzyn

 • Zaświadczenie - Wielka Koalicja Gmin
 • Ulotki - Zabawy z dziećmi
 • Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji

Mimo powszechnej świadomości i ustanowieniu Konwencji o Prawach Dziecka nadal w wielu miejscach na świecie te prawa dziecka są naruszane. Problem agresji wobec dzieci wciąż jest zatrważająco aktualny. Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji ma zwracać uwagę na każdą przemoc wobec najmłodszych. Ważne jest więc to, aby reagować na budzące niepokój zachowania w swoim otoczeniu. Dorośli są jedynym oparciem, na jakie mogą liczyć dzieci.

Przestępstwa przemocy wobec dzieci należy zgłaszać najbliższej jednostce policji lub na nr alarmowy 112.

Dzieci i młodzież dotknięte przemocą mogą skorzystać z Telefonu Zaufania 116 111.

Geneza Międzynarodowego Dnia Dzieci Będących Ofiarami Agresji sięga 1982 roku, kiedy na specjalnej sesji, na temat kwestii palestyńskiej, Zgromadzenie Ogólne ONZ postanowiło ustanowić w dniu 4 czerwca doroczne obchody tego dnia. Bezpośrednim powodem takiej decyzji była ogromna liczba dzieci z Palestyny i Libanu zamordowanych podczas dokonywanych przez Izrael aktów agresji.

Źródło: https://radiofama.com.pl/aktualnosci/dzis-miedzynarodowy-dzien-dzieci-bedacych-ofiarami-agresji

Krystyna Masłowska
Zespół Interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie

 • Telefon zaufania dzieci i młodzieży

Każdy człowiek ma swoje prawa. Dzieci są bardziej narażone na doznawanie krzywdy niż dorośli, dlatego chronią je szczególne prawa. Młode osoby mają także szczególne potrzeby, których realizację również gwarantuje prawo.

Różne problemy, różne rozwiązania.

 • Telefon 116 111 działa przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 12:00 - 2:00,
 • można także zarejestrować się na stronie https://116111.pl/
 • oraz napisać wiadomość e-mail.

Zasady ABCD funkcjonowania Telefonu 116 111:

Anonimowo - dzwoniąc, nie musisz podawać swojego imienia, nazwiska ani adresu zamieszkania.
Bezpłatnie - połączenie jest bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych.
Chętnie - konsultanci 116 111 gotowi są rozmawiać o każdej ważnej sprawie. Jeśli będzie to potrzebne, mogą umówić się na kolejną rozmowę.
Dyskretnie - wszystko, o czym powiesz lub napiszesz, zostanie między Tobą a konsultantami 116 111. Jeśli poprosisz o pomoc w rozwiązaniu Twoich problemów lub zgodzisz się na to, żeby Ci pomóc - konsultanci 116 111 zajmą się tym.

Kim są Konsultanci Telefonu 116 111?
Grupa pedagogów i psychologów dyżurujących przy Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Każdy ma doświadczenie w pracy z osobami w trudnych sytuacjach życiowych i potrzebującymi pomocy. Potrafią słuchać i rozumieją młodych ludzi. Pomagają dzieciom i młodzieży rozmawiając o sprawach dla nich ważnych i trudnych. Nie dają gotowych rad i rozwiązań. Razem z rozmówcami zastanawiają się, co mogą zrobić, by przezwyciężyć kłopoty i problemy.

Na jaki temat można porozmawiać lub napisać?

 • skontaktuj się w chwili, gdy potrzebujesz wsparcia i rozmowy o tym, co jest dla Ciebie ważne lub sprawia Ci kłopot,
 • możesz porozmawiać o przyjaźni, miłości, kontaktach z rodzicami, czy problemach w szkole,
 • czujesz złość, smutek, zniechęcenie, żal - podziel się tym, co właśnie przeżywasz,
 • dojrzewasz i masz związane z tym pytania,
 • doświadczasz przemocy lub jesteś w niebezpiecznej sytuacji,
 • jest jakiś inny problem, którym chcesz się podzielić.

Konsultanci 116 111 czekają na Twój telefon!

Nie będą Cię oceniać ani pouczać. Wysłuchają Twojego problemu i razem z Tobą zastanowią się nad najlepszym jego rozwiązaniem!

Źródło: https://www.gov.pl/web/numer-alarmowy-112/telefon-zaufania-dla-dzieci-i-mlodziezy

 • Potencjał jest w nas!

Jeśli:
- jesteś osobą zagrożoną ubóstwem lub wykluczeniem społecznym,
- mieszkasz w województwie mazowieckim,
- nie masz pracy,
- jestes bierny zawodowo.

Oferujemy:
- wsparcie doradcy zawodowego, psychologa i prawnika,
- kursy zawodowe dostosowane do indywidualnych predyspozycji,
- stypednium szkoleniowe,
- płatne staże zadowowe,
- wsparcie w znalezieniu pracy.

Dodatkowo:
- wyżywienie w trakcie szkoleń, bezpłatne badania lekarskie, ubezpieczenie, pokrycie kosztów opieki nas osobą zależną/dziećmi, zwrot za bilety dla osób spoza Warszawy.

Projekt dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością!

 • Program Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka...

Gmina Nadarzyn podpisała umowę z Wojewodą Mazowieckim w sprawie wysokości i trybu przekazywania w 2021 roku środków Funduszu Solidarnościowego na realizację zadania w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2021.

Zadanie finansowane z państwowych funduszy celowych.

Gmina Nadarzyn otrzymała kwotę w wys. 40 800.00 złotych na realizację usług opieki wytchnieniowej w miejscu zamieszkania, w tym na koszty obsługi.

Głównym celem programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów przez umożliwienie uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie opieki wytchnieniowej. W tym czasie opiekun może odpocząć, pójść na wizytę do lekarza, załatwić sprawę w urzędzie itp.

Usługi opieki wytchnieniowej będą realizowane łącznie dla 5 osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności w okresie maj - grudzień 2021 r. w ilości do 200 godzin dla członka rodziny lub opiekuna sprawującego bezpośrednią opiekę nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

Wsparciem mogą zostać objęte osoby niekorzystające z innych form usług w miejscu zamieszkania.

Realizatorem Programu będzie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nadarzynie.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nadarzynie (22) 739 73 20 w.183, 184, 185, 187.

Program „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2021 finansowany jest ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Serdecznie zapraszamy do udziału

w I Wirtualnym (ale) XI Nadarzyńskim Biegu Rodzinnym
o Puchar Wójta Gminy Nadarzyn

w ramach
IX Nadarzyńskich Dni Profilaktyki i Zdrowego Stylu Życia

Hasło: RELACJE I RELAKS

Badania naukowe potwierdzają, że udział w rywalizacji sportowej ma znaczący wpływ na pojawienie się endorfin w organizmie, czyli grupy hormonów wywołujących dobre samopoczucie. Ponadto przedłużony intensywny wysiłek powoduje wzmożone wydzielanie tego hormonu, objawiające się tzw. euforią biegacza. Bieg rodzinny to propozycja aktywnego spędzania czasu wspólnie z bliskimi. Możemy budować prawidłowe relacje, gdy czujemy się dobrze, dlatego zachęcamy Państwa do udziału w wydarzeniu.

CO NALEŻY ZROBIĆ?

 1. Na email: biegrodzinny@nadarzyn.pl wysłać zgłoszenie i pozostałe wymagane dokumenty w terminie od 26 maja 2021 r. do 2 czerwca 2021 r.
 2. W okresie od 3 czerwca do 20 czerwca 2021 r. należy pokonać dystans min. 5 kilometrów. Aktywność najlepiej wykonać oczywiście biegiem, ewentualnie marszobiegiem i udokumentować dowodem (print screen, zdjęciem) z dowolnej aplikacji mierzącej dystans i czas, w którym pokonaliście kilometry oraz kilkoma słowami podsumowania jaki to był czas.

Uwaga! Dopuszczamy możliwość pokonania kilometrów spacerem, rowerem, na rolkach itd. Ważne, żeby dobrze spędzić ze sobą czas.

BIEG WIRTUALNY jest w 100% prawdziwym biegiem lub inną aktywnością fizyczną. Określenie wirtualny daje Państwu możliwość wybrania terminu biegu (oczywiście w ww. ramach czasowych), ustalenia jego długość (choć wskazany został minimalny dystans), wyboru towarzystwa, w jakim pobiegniecie. Ponadto wirtualny bieg to bieg, który może odbyć się na dowolnym terenie Gminy Nadarzyn, a co najważniejsze każdy Uczestnik jest zwycięzcą.

PAKIET STARTOWY
W pakiecie startowym znajdziecie Państwo koszulkę i inne niespodzianki. Pakiet odbieramy osobiście w Placówce Wsparcia Dziennego GOPS Nadarzyn ul. Kościelna 3, 05-830 Nadarzyn w dniach: od 31 maja 2021 r. do 2 czerwca 2021 r. oraz 7 czerwca 2021 r. do 11 czerwca 2021 r. w godz. 9.00 - 17.00. Ilość pakietów ograniczona - 200 szt. Ponadto dla pierwszych 100 osób dodatkowa niespodzianka. Szczegółowe informacje na stronie: www.gops.nadarzyn.pl oraz pod nr tel. 22 739 73 11.

UDOKUMENTOWANIE UDZIAŁU W BIEGU

Prosimy o przesłanie zdjęcia z:

 • numerem startowym,
 • uśmiechem
 • i dokończonym zdaniem: Był to czas... (wedle własnego pomysłu, zapisanym na kartce drukowanymi literami lub w innym widocznym miejscu np. koszulka, piasek…) oraz print screenem z aplikacji, z której korzystaliście podczas aktywności fizycznej (tak, aby widoczna była trasa i czas pokonanych kilometrów) na adres: biegrodzinny@nadarzyn.pl najpóźniej do 24 czerwca 2021 r.

NAGRODY
Wśród uczestników biegu rozlosowane zostaną nagrody (10 bonów o wartości 200 zł do sklepu sportowego) na live czacie Wójta Gminy Nadarzyn w dniu 28 czerwca 2021 r.

Ponadto trzy najliczniejsze rodziny, które wzięły działał w biegu oraz najstarszy i najmłodszy uczestnik biegu zostaną uhonorowani pucharami, wręczonymi przez Wójta Gminy Nadarzyn. O terminie poinformujemy rodziny indywidualnie.

GALERIA
Ze zdjęć przesłanych przez Państwa zostanie utworzona wirtualna galeria dostępna od 1 lipca na stronie www.nadarzyn.pl

Zapraszamy do udziału!!!

Organizatorzy:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nadarzynie,
Placówka Wsparcia Dziennego „Ognisko Tęcza”,
Urząd Gminy Nadarzyn,
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nadarzynie

 • Warsztaty on-line - Trudne sprawy naszych dzieci.

Zapraszamy na warsztaty on-line
Trudne sprawy naszych dzieci

Poniedziałek 17 maja 2021 r.
godz. 17.30 - 19.00

Informacje i zapisy:
22 739 73 11; ognisko@nadarzyn.pl

Szczegóły na plakacie.

 • Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych 2021.
 • Baner instytucji współpracujących w programie.

Gmina Nadarzyn w ramach Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pn. „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2021 otrzymała dofinansowanie na realizację usług opieki wytchnieniowej w miejscu zamieszkania.

Realizatorem Programu będzie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nadarzynie ul. Mszczonowska 24.

Głównym celem programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów przez umożliwienie im uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie opieki wytchnieniowej. W tym czasie opiekun może odpocząć, pójść na wizytę do lekarza, załatwić sprawę w urzędzie itp.

Usługi opieki wytchnieniowej będą realizowane łącznie dla 5 osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności w okresie kwiecień - grudzień 2021 r. w ilości do 200 godzin dla członka rodziny lub opiekuna sprawującego bezpośrednią opiekę nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

Wsparciem mogą zostać objęte osoby niekorzystające z innych form usług w miejscu zamieszkania.

W pierwszej kolejności z usług opieki wytchnieniowej będą mogły skorzystać osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, które są całkowicie niesamodzielne.

Wnioski o objęcie opieką wytchnieniową można składać w siedzibie Ośrodka przy ul. Mszczonowska 24, Sekcja Pomocy Środowiskowej GOPS w godzinach pracy Ośrodka. Nabór będzie prowadzony od 1 kwietnia do 16 kwietnia 2021 r.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 22 739 73 20 w.183, 184, 185, 187.

Program „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2021 finansowany jest z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Krystyna Masłowska
Dyrektor GOPS w Nadarzynie

 • Ogólnopolski Dzień Trzeźwości, 29 marca 2021 r.

W pierwszy poniedziałek przed Świętami Wielkanocnymi obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Trzeźwości.

W tym dniu szczególnie zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego z przedstawicielami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Ośrodka Pomocy Społecznej, Policji, rzecznika Grupy AA Klemens oraz psychologa i pełnomocnika Wójta ds. uzależnień.

Poniedziałek 29 marca 2021 r.

Telefon: 508 686 471 lub 514 778 218
w godzinach 16.00 - 18.00.

Zapraszamy !

 • Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej...

MDDP spółka akcyjna Akademia Biznesu Sp. k. wspólnie z Krajową Izbą Gospodarczą realizuje na zlecenie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych usługi kompleksowej rehabilitacji w ramach projektu pn.: „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy” nr POWR.02.06.00-0000057/17.

Celem projektu jest opracowanie i wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji, ułatwiającej osobom niepełnosprawnym podejmowanie aktywności społecznej, zawodowej oraz zatrudnienie/powrót na otwartym rynku pracy. Rehabilitacja kompleksowa prowadzona w ramach przyjętego modelu obejmuje szerokie wsparcie w powrocie do zdrowia, uzyskanie kompetencji społecznych i kwalifikacji zawodowych.

Projekt skierowany jest do:

 • osób, w przypadku których zdiagnozowano schorzenie lub które doznały urazu uniemożliwiającego powrót do pracy, bezpośrednio po zakończeniu leczenia /rehabilitacji szpitalnej;
 • osób, w przypadku których zdiagnozowano schorzenie lub które doznały urazu uniemożliwiającego powrót do pracy, u których leczenie/rehabilitacja szpitalna zostały zakończone i wróciły one do swojego środowiska zamieszkania;
 • osoby z niepełnosprawnością wrodzoną lub nabytą w okresie rozwojowym, które nigdy nie funkcjonowały na rynku pracy i przebywają w swoim środowisku zamieszkania, u których rodzaj niepełnosprawności rokuje możliwości aktywizacji zawodowej oraz osoby funkcjonujące w placówkach opiekuńczych, u których rodzaj niepełnosprawności rokuje możliwości aktywizacji zawodowej.

Jeśli z powodu wypadku lub pogorszenia stanu zdrowia nie możesz wykonywać dotychczasowej pracy, a chcesz być nadal aktywny zawodowo i żyć pełnią życia - zgłoś się do nas i weź udział w BEZPŁATNEJ rehabilitacji kompleksowej - zawodowej, psychospołecznej i medycznej. WEŹ UDZIAŁ W REHABILITACJI KOMPLEKSOWEJ!

Informacje o projekcie dostępne są również na stronach internetowych projektu: https://rehabilitacjakompleksowa.pfron.org.pl oraz https://rehabilitacjawork.pl

Osoby do kontaktu odpowiedzialne za Projekt:
Anna Węgielska, +48 22 162 78 48, anna.wegielska@akademiamddp.pl
Edyta Świderska, +48 22 162 78 21, 885 808 488, edyta.swiderska@akademiamddp.pl
Rafał Zinkowski
Koordynator Projektu rafal.zinkowski@akademiamddp.pl | www.akademiamddp.pl

Źródło: https://rehabilitacjakompleksowa.pfron.org.pl

Krystyna Masłowska
Dyrektor GOPS w Nadarzynie

 • Anonimowi alkoholicy. Miting AA.

Informacja przeznaczona dla osób g/Głuchych i słabosłyszących, poszukujących pomocy w zdrowieniu z uzależnienia od alkoholu.

Anonimowi Alkoholicy oferują spotkania online dla osób g/Głuchych tłumaczone na polski język migowy (PJM) oraz osób słabosłyszących z napisami w języku polskim - w każdą niedzielę o godzinie 19.00.

Więcej informacji o AA oraz datach innych spotkań można znaleźć na stronie:
http://www.glusi-aa.pl

Informacja o Wspólnocie oraz zaproszenie-film:
https://www.youtube.com/watch?v=3b8xVmWPaYs&feature=emb_logo&ab_channel=AnonimowiAlkoholicy

Krystyna Masłowska
Pełnomocnik Wójta ds. uzależnień

GKRPA w Nadarzynie wejście od strony Ronda Armii Krajowej

Specjalista Stałe dni konsultacji Godzina Zapisy
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

czwartki

Uwaga zmiana: od marca 2021 r. Komisja pełni dyżury w czwartki.

16.15 - 18.00

Bezpośrednio w Punkcie Konsultacyjnym
w dniach i godzinach przyjęć
tel. 22 729 82 74
lub w GOPS Sekcja Wsparcia Rodziny "Ognisko Tęcza"
tel. 22 739 73 11
pon. - pt.: 9.00 - 17.00

Psycholog
środy
piątki
17.00 - 19.30 11.30 - 14.00

Bezpośrednio Punkcie Konsultacyjnym
w dniach i godzinach przyjęć
tel. 22 729 82 74

Psycholog dziecięcy

10.04.2021 r. (sobota)
godz. 9.00, 10.00, 11.00, 14.00
24.04.2021 r. (sobota)
godz. 9.00, 10.00, 11.00, 14.00

Godziny do ustalenia podczas zapisu.

W GOPS Sekcja Wsparcia Rodziny "Ognisko Tęcza"
tel. 22 739 73 11
pon. - pt.: 9.00 - 17.00

Psychoterapeuta / specjalista
ds. przeciwdziałania przemocy
w rodzinie / mediator

piątki 16.00 - 19.30

W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej
tel. 22 739 73 20
pon.: 9.00 - 17.00
wt. - czw.: 8.00 - 16.00
pt.: 8.00 - 15.00

Prawnik

wtorki

Od 16.15
Po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym.

W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej
tel. 22 739 73 20 w. 180, 181
pon.: 9.00 - 17.00
wt. - czw.: 8.00 - 16.00
pt.: 8.00 - 15.00

Porady udzielane są bezpłatnie. Zapraszamy!

Krystyna Masłowska - pełnomocnik Wójta ds. uzależnień

Gmina Nadarzyn w ramach Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pn. „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2021 otrzymała dofinansowanie na realizację usług opieki wytchnieniowej w miejscu zamieszkania.

Realizatorem Programu będzie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nadarzynie ul. Mszczonowska 24.

Głównym celem programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów przez umożliwienie im uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie opieki wytchnieniowej. W tym czasie opiekun może odpocząć, pójść na wizytę do lekarza, załatwić sprawę w urzędzie itp.

Usługi opieki wytchnieniowej będą realizowane łącznie dla 5 osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności w okresie kwiecień - grudzień 2021 r. w ilości do 200 godzin dla członka rodziny lub opiekuna sprawującego bezpośrednią opiekę nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

Wsparciem mogą zostać objęte osoby niekorzystające z innych form usług w miejscu zamieszkania.

W pierwszej kolejności z usług opieki wytchnieniowej będą mogły skorzystać osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, które są całkowicie niesamodzielne.

Wnioski o objęcie opieką wytchnieniową można składać w siedzibie Ośrodka przy ul. Mszczonowska 24, Sekcja Pomocy Środowiskowej GOPS w godzinach pracy Ośrodka. Nabór będzie prowadzony od 17 marca do 30 marca 2021 r.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 22 739 73 20 w. 183, 184, 185, 187.

Program „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2021 finansowany jest z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Krystyna Masłowska
Dyrektor GOPS w Nadarzynie

 • Baner instytucji współpracujących w programie.

Bezpłatne konsultacje psychologiczne
Punkt informacyjno - konsultacyjny w Zespole Ośrodków Wsparcia w Piastowie

W związku z realizacją zadań Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na lata 2018 - 2023, w Zespole Ośrodków Wsparcia w dniu 27.02.2021 roku (sobota) zostanie zorganizowany Punkt Informacyjno - Konsultacyjny.

Punkt Informacyjno-Konsultacyjny będzie działał w godzinach 9.00 - 14.00. W czasie punktu osoby z terenu Powiatu Pruszkowskiego będą mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji psychologicznych.

Zapisy pod numerem telefonu: 22 753 45 56.

Serdecznie zapraszamy!
Zespół Ośrodków Wsparcia w Piastowie

 • Zespół Ośrodków Wsparcia, Ośrodek Interwencji Kryzysowej i...
 • Trening Umiejętności Rodzicielskich

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Sekcja Wsparcia Rodziny zaprasza osoby chętne do udziału w zajęciach: TRENING UMIEJĘTNOŚCI RODZICIELSKICH.

Trening Umiejętności Rodzicielskich kierujemy do rodziców, którzy pragną nie tylko mocniej cieszyć się z bycia rodzicem, ale również zmieniać się i rozwijać oraz współpracować ze swoimi dziećmi.

Uczestnictwo w programie wesprze rodzica w:

 • komunikacji z dzieckiem,
 • rozpoznawaniu uczuć,
 • budowaniu relacji w rodzinie,
 • oraz wyznaczaniu granic.

Ponadto podczas Treningu Umiejętności Rodzicielskich rodzice będą mogli zdobyć nowe umiejętności z rękodzieła, które w przyszłości mogą być alternatywą dla wspólnie spędzonego czasu.

Szczegóły na plakacie.

 • Otrzymuj świadczenia z ZUS na konto i bądź bezpieczny.

Bezpłatny rachunek w każdym banku

Jeśli nie masz konta w żadnym banku, możesz założyć bezpłatny podstawowy rachunek płatniczy (PRP). Zrobisz to w banku, w oddziałach banków zagranicznych, instytucjach kredytowych i spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, które prowadzą rachunki płatnicze dla konsumentów.

Podstawowy rachunek płatniczy jest bezpłatny

Oznacza to, że za darmo możesz:

 • otworzyć i prowadzić konto w banku,
 • otrzymać kartę płatniczą (za jej obsługę również nie płacisz),
 • wypłacać pieniądze w bankomatach i wpłacać je do wpłatomatów banku (nielimitowana liczba transakcji w bankomatach Twojego banku w Polsce),
 • 5 razy w miesiącu zlecić transakcje płatnicze (zlecenia stałe, przelewy, polecenia zapłaty),
 • 5 razy w miesiącu wypłacić gotówkę z bankomatów innych banków.

Co daje Ci podstawowy rachunek płatniczy

Jeśli masz Podstawowy Rachunek Płatniczy, możesz:

 • otrzymywać przelewy oraz wpłacać pieniądze na swój rachunek,
 • wypłacać gotówkę w banku lub w bankomacie (w Polsce i za granicą),
 • płacić kartą,
 • wypłacać gotówkę przy użyciu terminala płatniczego podczas robienia zakupów i płacenia za nie kartą płatniczą,
 • realizować zlecenia płatnicze.

Podstawa prawna

 • Ustawa z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych (Dz.U. 2020 poz. 794, art. 59ia).
 • Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/92/UE z dnia 23 lipca 2014 r. w sprawie porównywalności opłat związanych z rachunkami płatniczymi, przenoszenia rachunku płatniczego oraz dostępu do podstawowego rachunku płatniczego.
 • Ulotka programu Rodzina 500+

Nowy okres świadczeniowy w programie Rodzina 500+

Komu przysługuje świadczenie?
Świadczenie przysługuje na każde dziecko, które nie ukończyło 18 lat. Nie ma znaczenia sytuacja finansowa rodziny. Aby otrzymać wsparcie trzeba złożyć wniosek.

Wniosek online
Wniosek złóż w gminie, w której mieszkasz. Od 1 lutego możesz to zrobić w prosty sposób przez internet.

Dostępne są 3 kanały:
- strona empatia.mrips.gov.pl
- bankowość elektroniczna
- platforma ZUS

Wniosek w urzędzie
Od 1 kwietnia wniosek możesz złożyć także osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

Kiedy otrzymam świadczenie?
Aby otrzymać swiadczenie na nowy okres świadczeniowy - tj. od 1 czerwca 2021, złóż wniosek w lutym, marcu, kwietniu, maju lub czerwcu. Jeśli wniosek złożysz po tym terminie, to świadczenie przysługiwać będzie od miesiąca, w którym złożyłeś wniosek. Uwaga: złożenie wniosku do końca kwietnia to gwarancja ciągłości wypłaty świadczenia wychowawczego.

Jak otrzymam pieniądze?
Świadczenie otrzymasz w sposób dogodny dla siebie, czyli przelewem na konto lub gotówką.

Pliki do pobrania:

"Promowanie zdrowia psychicznego wśród mieszkańców Mazowsza"

Szanowni Państwo,

dzięki uprzejmości MSCZ im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie przekazujemy Państwu informację nt. programu edukacyjnego dotyczącego promocji zdrowia psychicznego.

Mazowieckie Specjalistyczne Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie w wyniku konkursu ofert ogłoszonego przez Zarząd Województwa Mazowieckiego, na realizatorów zadań publicznych Województwa Mazowieckiego z zakresu zdrowia publicznego, p.n.: "Promowanie zdrowia psychicznego wśród mieszkańców Mazowsza" zostało wyłonione jako realizator powyższego zadania.

W ramach zawartej umowy dotacji nr W/UMWM/ZD/3902/2020 z dn.12 października 2020 r. zostały zrealizowane filmy edukacyjno-informacyjne, dotyczące zdrowia psychicznego (schizofrenia, zaburzenia depresyjne, zaburzenia lękowe, stres, nadużywanie alkoholu), które są dostępne poprzez poniższy link:

Zaburzenia lękowe - https://www.youtube.com/watch?v=sI29QVzr0BU
Schizofrenia - https://www.youtube.com/watch?v=RO8l-PFjNvg
Problemy związane z nadużywaniem alkoholu - https://www.youtube.com/watch?v=t6EEFyEOxyw
Kryzys - https://www.youtube.com/watch?v=Vwhy1U0k-qU
Depresja - https://www.youtube.com/watch?v=7v1e4tALdjw

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nadarzynie otrzymał również materiały w formie papierowej, które zostaną udostępnione dla mieszkańców w holu Urzędu Gminy.

Zachęcamy do zapoznania się Programem "Promowanie zdrowia psychicznego wśród mieszkańców Mazowsza".

Krystyna Masłowska
Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Nadarzynie

 • Szczepienia przeciwko COVID-19.

Zapisy na szczepienia:
- poprzez specjalną infolinię Narodowego Programu Szczepień tel. 989
- przez Internetowe Konto Pacjenta: pacjent.gov.pl
- bezpośrednio w przychodni; tel. 22 739 48 40
- sprawy dotyczące transportu dla osób uprawnionych tel. 22 739 48 40 wew. *

Szczegóły po kliknięciu na plakacie.

Kontakt

 • Urząd Gminy Nadarzyn
 • Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
 • Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
 • Stop Przemocy
 • Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej
 • Europejski Fundusz Społeczny
 • Mazowiecka Ekonomia Społeczna
 • SPG ZOZ w Nadarzynie
[obiekt mapy]